Anname teatepulga üle ehk praktilise leinatoetustöö koolitusprogramm meie vilistlastele – „Surmale avatud elu“

MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm

lapsed, nooredtervis

Lastekodu, Tallinn, Eesti

https://lastekriis.ee/

Organisatsiooni eesmärk

Laste ja Noorte Kriisiprogrammi leinatoetus- ja kriisiabiprogramm sai algtõuke parvlaeva Estonia katastroofist (1994). Meie tegevus algas 1995. a suvel, kui korraldasime esimese suvelaagri 55 lapsele, kelle ema/isa või õde/vend hukkus(id) Estonial.
Leinatoetuslaagrites on teiste hulgas osalenud lapsed, kelle lähedased hukkusid Pala bussiõnnetuses (1997) ja metanooli katastroofis Pärnumaal (2001).

Leinatoetuslaagri meeskonda on alati kuulunud erineva erialase taustaga inimesed, kelle loomingulised ideed, tegevused ja meetodid põhinevad niihästi nende professionaalsel ettevalmistusel kui ka erialalistel täiendkoolitustel. Mitmekesisus on aidanud kaasa leinatoetustöö korraldamisel, arendamisel ja mõtestamisel, arvestades laste, noorte ja perede vajadusi, kes on kaotanud lähedase.

Talgute eesmärk

Oleme leidnud 17 motiveeritud noort, kes on leinatoetuslaagrite vilistlased ja valmis teatepulka üle võtma! Kõigil neil noortel on isiklik kogemus lähedase kaotusest ja leinatoetuslaagris osalemisest.

Soovime anda uuele põlvkonnale vajalikke teadmisi, oskusi ning praktikakogemust töötamaks perede, laste ja noortega nii grupis kui ka individuaalselt.

Kuidas toetada

Anneta meile läbi Ma Armastan Aidata keskkonnas https://www.armastanaidata.ee/kriisiprogramm või otse meie arveldusarvele EE562200221017932306. Kirjuta selgitusse kindlasti "annetus".

Kõiki suurannetajaid oleme valmis kajastama oma kodulehel www.lastekriis.ee ja Facebookis Laste ja Noorte Kriisiprogramm. Selleks palume endast märku anda info@lastekriis.ee