Avatud uste päev Arvutimuuseumis

Arvutimuuseum MTÜ

hariduskultuur

Tuuliku tee 4c, Tallinn, Eesti


Avatud uste päev Arvutimuuseumis - Tuuliku tee 4c, 28.11.2023, 14:00-18:00

https://arvutimuuseum.ee

Organisatsiooni eesmärk

Oleme Eesti vanim ja ainus arvutustehnika muuseum.
Meie väikestes ja hubastes ruumides elab üle 500 eksponaati 1960 – 2011 aastavahemikult ja üle 2000 museaali on veel hoidlas. Oleme kogunud iga klassi ja tüüpi arvutustehnikat - tutvuda saab nii suurarvutiga, kui ka pisikeste arvutihiirte või arvelauaga.

Talgute eesmärk

Arvutimuuseum on meie elutöö, mis on igaühele saadaval - arvutustehnika ja retroanturaaži kollektsioon, mille kogukaal on mitu tonni! Suured ja pisikesed arvutid, kalkulaatorid, komponendid, raamatud ja muidugi ka rohkelt vanu arvutimänge :)

Muuseumi meeskond hoiab selle korras ja külastajatele avatuna kasutades ainult igapäevasest tegevusest saadud tulu ja vahel ka isiklike vahendeid.
Me ei saa palkasid oma töö eest.
Keerulistes majandislikes asjaoludes, mis kestavad nüüd juba aastaid ja on isegi suurärisid mõjutanud, mitte ainult muuseume nagu meie oma, on meil aga väga raske seda teha.

Meie soov on juhtida muuseumile tähelepanu ja koguda raha Arvutimuuseumi töö jatkamiseks. Tule ja hakka meie fänniks ja toetajaks!

Annetamistalgude raames viime läbi avatud uste päeva 28.novembril 14:00-18:00. Avatud uste päev tähendab, et muuseumisse pääseb "avatud" summa eest.

Igaüks saab nii eksponaatidega tutvuda kui ka rääkida Arvutimuuseumi omanikuga ja küsida tema käest kõike, mis huvitab ja iga Arvutimuuseumi töö aspekti kohta.

Kuidas toetada

Arvutimuuseum on eraalgatus ja pea 20 aastat tasustamata tööd. Ja viimased 7 aastat meie praegusel kohal Tuuliku teel on meie elu puhas võistlus püsikulude maksmise nimel.

Muuseum vajab rahalist toetust, mis oleks prognoseeritav ja piisav püsikulude maksmiseks, suurepärane oleks, kui see võimaldaks maksta vähemalt 1 inimese töö eest.

Me ei saa toetust riigi ega fondide poolt ja muuseum elab ainult tänu meie külastajate, klientide ja toetajate panusele.
Kogemusest teame, et saame kõikide muuseumitöödega ise hakkama, kui selleks on piisavalt resursse.

Siis saaksime teha näiteks järgmiseid asju:

- piisavalt tegeleda eksponaatidega - hooldus, taastamine, remont, dokumenteerimine ja kõige tähtsam on säilitamine sobivates tingimustes: mööbel, õhutemperatuur, turvalisus jne.

- luua ja jagada rohkem sisu muuseumi tegevustest - tänapäeval ilma selleta ei saagi hakkama ja Arvutimuuseumil on palju huvitavat rääkida ja näidata,

- lisada vähemalt veel 1 päev, millal oleme külastajatele avatud. Praegu seisuga november 2023 saame isiklikel põhjustel olla avatud vaid 2 päeva. Varem oli neid päevi rohkem.

- rohkem käia eksponaatidega meile sobivatel üritustel, mis on seotud kas ajaloo, arvutite ja videomängude teemaga, siis saab tega rohkem kasulikku muuseumi, fännide ja kogukonna jaoks, tõsta meie nähtavust ja luua rohkem kontakte.

- palgame vähemalt 1 muuseumi meeskonna liikme vähemalt miinimumtasu ulatuses - see oleks lihtsalt õige.

Kuidas meid toetada?

- anneta muuseumis kohapeal sularahas Tuuliku tee 4c, Tallinn, või meie pangaarvele:

Arvutimuuseum MTÜ
EE872200221063355393 (Swedbank)
Selgitusse palume märkida Annetus või Donation
- tule meie patroniks Patreonis - https://www.patreon.com/arvutimuuseum
Saad lugemiseks üksikasjaliku muuseumiblogi :)
- osta Arvutimuuseumi poest "640KB" mis iganes meenesid - need on kõik käsitsi valmistatud ja muuseumikogust inspireeritud!