Hea kodaniku akadeemia Viljandis

MTÜ Igapäev

demokraatiakogukonna edendamine

Pikk 5, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti


Viljandi

Organisatsiooni eesmärk

MTÜ Igapäev eesmärk on kodanikuaktiivi Loov Viljandi kaudu pakkuda kodanikke kaasavat kultuuri-ja haridusprogrammi linnaruumi ja elukeskkonna teemadel, elavdada kodanike huvi koduümbruse ruumiloome ning kohalikus omavalitsuse toimuvate protsesside vastu, soodustades läbipaistvat ja koostöist valitsemist kodanike ja kohaliku omavalitsuse vahel.
Loov Viljandi programm on koostatud ettevõtmisestest ja formaatidest, mis käivitavad dialooge ja laialdasi ideekorjeid, toovad kokku erineavad osapooled, annavad võimalusi linnakodanikele ise käed külge lüüa, eesmärgiga oma kodulinna kestlikumaks ja kogukondlikkumaks arendades. Loov Viljandi tegevuste eesmärgiks on, et Viljandist saaks kodanikke kaasav, kulgeva elurütmiga, elurikas kultuurilinn.

Talgute eesmärk

Hea kodaniku akadeemia kaudu soovime pakkuda õpiampse ja aruteluvorme, mille vahendusel saavad selgemaks kodaniku õigused, kohustused ning meetodid, kuidas iga inimene ise saab oskuslikuma ja teadlikuma kodanikuna panustada hea vaimu loomisesse oma kodulinnas.
*Peatume riigi, kohaliku omavalitsuse ja kodaniku ülesannetel ja rollidel.
*Läbi dialoogiringide harjutame olema edasi viiva vestluse valdajad ning loojad.
*Saame teada, mis on aktiivse kodaniku vastane kius, kuidas seda ära tunda ja sellega toime tulla.
*Kuidas jääda oskuslikuks nii naise kui aktiivse kodanikuna poliitilisel maastikul argumenteerides, suheldes ja uskudes oma ideedesse.
*Õpime kriisiolukordades tavakodanikena abistama eeskätt naisi, lapsi ja vanamemmesid-taate, kes on seni selles olukorras vähem huviorbiidis olnud.
*Käime külas Eesti omavalitsustel, kus on võimalik võtta eeskuju ja avastada kogemusi avatud valitsemise ning kodanike kaasamise osas.

Kuidas toetada

Annetusi Hea Kodaniku akadeemia tegevuste läbiviimiseks kogume MTÜ Igapäev arveldusarvele EE727700771007016818
Oleme ka tänulikud, kui saad meile hea Kodaniku akadeemia sündmuste ja tegevuste jaoks pakkuda seminariruumide kasutamise võimalust