Kogemuskohvik “Dementsuse sõbralik Eesti”

MTÜ Elu Dementsusega

elukvaliteettervis

Cafe Maiasmokk, Pikk, Tallinn, Eesti


29.11.2023 17.30-19.30 kohvik Maiasmokk

https://eludementsusega.ee/armastan-aidata/

Organisatsiooni eesmärk

MTÜ Elu Dementsusega on juhtiv dementsusega inimestele ja nende lähedastele teavet ning huvikaitset pakkuv selts Eestis. Ühendades alates 2016. aastast dementsusega inimeste lähedasi ja valdkonnas töötavaid spetsialiste, on MTÜ ainus sõltumatu strateegiline partner riigile ja rahvusvahelistele organisatsioonidele Eesti patsientide ja lähedaste esindamisel ning lähedastele värskeima praktilise info ja toe jagamisel dementsuse valdkonnas.

Ühingu missiooniks on huvikaitse eestkõnelejana olla suunanäitajaks dementsusega inimeste sõbraliku ühiskonna loomisel. Väärtustades armastust, väärikust, hoolivust, rõõmu ja hingetarkust, on ühingu visiooniks luua Eesti, kus dementsusega inimesed on väärtustatud ja nende elu toetatud.

Talgute eesmärk

Ootame nii dementsusega inimesi, nende lähedasi, teisi valdkonnaga seotud inimesi kui ka kõiki häid inimesi ja Ma Armastan Aidata keskkonnas annetanuid tänutäheks kogemuskohvikusse Tallinna vanalinna õdusasse kohvikusse Maiasmokk (Pikk 16 II korrus), et ühiselt süveneda sellesse, missugune võiks olla dementsuse sõbralik Eesti, mida on teinud MTÜ Elu Dementsusega ning ka sellesse, missugust rolli mängivad kõiges selles kohvikud.
Kogemuskohvikus…
… kuulame häälestuseks mõtisklust „Kohvikute sotsiaalne roll läbi aegade“ – Tõnu Pedaru, Tallinna Linnamuuseum
… teeme ülevaade MTÜ tegevusest viimasel aastal – Chris Ellermaa
… vestleme ja arutame „Kuidas tagada dementsusega inimestele ja nende lähedastele väärikas kohtlemine?“ ajakirjanike Tiina Jõgeda ja Kadri Kuulpaki ning MTÜ Elu Dementsusega juhatuse liikme Chris Ellermaa eestvedamisel.

Kuidas toetada

Ootame Sind kogemuskohvikus osalema ja ühiselt kaasa mõtlema dementsusega inimeste sõbraliku ühiskonna loomisel. Vaata sündmuse kohta lisa ja registreeri end osalema: https://fb.me/e/48qF8D51w

Kui Sa kohapeale tulla ei saa, siis saab MTÜ Elu Dementsusega tegevust toetada:
“Ma armasta aidata keskkonnas: https://www.armastanaidata.ee/eludementsusega

MTÜ Elu Dementsusega kodulehel, tehes ülekande MTÜ arveldusarvele EE422200221064538148 (Swedbank)

Annetades oma aega vabatahtlikuna dementsuse sõbralikku ühiskonda edendades: https://eludementsusega.ee/anneta-aega/.