Lustivere mõis jõuluhõnguliseks

MTÜ Lustivere Mõis

elukvaliteetkogukonna edendamine

Mõisa tee 2, Lustivere, Jõgeva maakond, Eesti


16. detsember, kl 13-17, Lustivere Tervisetare, Kooli tee 1, Lustivere, Põltsamaa vald

Organisatsiooni eesmärk

MTÜ Lustivere Mõis on armas mõisakodu umbes 50le haprale härrale ja prouale. Lisaks mõisaelanike eest hoolitsemisele, arendab mittetulundusühing ka Lustivere mõisa kui ajaloolist pärandit ning pakub teraapilisi kogemusi ööbimisvõimalusega Tervisetares. Meie jaoks on oluline kogukonna kaasamine oma tegevustesse ja mõisakultuuri ning Lustivere mõisaga seotud ajaloo tutvustamine laiemale üldsusele. Korraldame mõisas erinevaid üritusi ja arendame võimalusi, mis muudaks nii mõisarahva (hooldekodu elanike) kui ka külaelanike heaolu paremaks. Lustivere mõisas on säilinud väga palju algupärast, mis on osa kogu Eesti rahva ajaloost.

Talgute eesmärk

Lustivere mõisas tegutseb hooldekodu. Soovime annetustalgute abiga luua jõuluhõngulise härrastekodu, auväärse mõisa ja selle haprate elanike väärilise. Rahalise abiga toome jõuluvalguse (led-küünlad, valgusketid ja jahitoa-fuajee trepile vanikud), talgulistega meisterdame looduslikust materjalist jõulukaunistusi.

Kuidas toetada

Toetada saab tehes rahalisi annetusi ja/või osaledes 16. detsembri jõulupärgade ja -kaunistuste meisterdamise töötoas (kus saab teha ka sularahalisi annetusi). 16. detsembril kogume ka annetustena toodud (kasutatud) jõulukaunistusi. Koos loome jõuluhõngulise mõisaelu, jõuluime, mis hoiab mõisa auväärseid elanikke ja toob rõõmu külaelanikele. Lustivere mõis on küla süda.
MTÜ Lustivere Hooldekodu EE461010220013430013