Mänguasjad vähihaigetele lastele

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit

lapsed, nooredtervis

Karupoeg Puhh - Põhjakeskus, Haljala tee, Tõrremäe, Lääne-Viru maakond, Eesti


28.11 - 17.12.2023 Karupoeg Puhh kauplused

https://www.vahilapsed.ee/

Organisatsiooni eesmärk

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit koondab vähihaigete laste vanemaid, kes tunnevad vajadust kuuluda kogukonda, saada tuge ja olla toeks ka teistele vähihaigete laste vanematele.
Lapse haigestumine on kogu perekonnale väga raske kogemus ja sellises olukorras on igasugune abi väga vajalik. Lapsevanemad ei tohiks jääda oma murega üksi, nad peaksid saama võimalikult palju toetust ja mõistmist ning vastuseid oma kümnetele ja kümnetele küsimustele. Seega, meie, liidu liikmed, tegutseme ja püüame olla abiks toetudes oma kogemustele, et vastata kõikidele sama rasket teed käiva lapsevanema küsimustele ja abipalvetele.

Talgute eesmärk

Haiglas tehtavad protseduurid põhjustavad lastele ebameeldivust, olgu selleks nõelatorge, haava puhastus või hoopis lambiga kurgu vaatamine. Pikaajalise ravi puhul muutuvad need tegevused rutiinseks, kuid on just seepärast laste jaoks äärmiselt stressirohked. Mure leevendamiseks ning ebameeldiva protseduuri mõtetest pühkimiseks on Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaosakonnad võtnud kasutusele „vaprusekastid“. Nendes kastides peidab end valik mänguasju, mille hulgast iga väike patsient saab peale protseduuri edukat läbimist omale meelepärase valida.

Kuidas toetada

Kõige lihtsam ja mugavam viis on külastada oma piirkonna Karupoeg Puhhi kauplust, soetada mõni tore asi ja poetada see kogumiskasti.
Kui sa pole kindel, millist mänguasja valida, saad teha annetuse:
Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, EE402200221064019719 märksõnaga „vaprusekast“
Meile saab annetusi teha ka läbi Ma Armastan Aidata keskkonna: https://www.armastanaidata.ee/vahilapsed