President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia

President Kaljulaidi Fond

demokraatiaharidus

Tartu maantee 85, Tallinn, Eesti

https://kerstikaljulaid.ee/fond/

Organisatsiooni eesmärk

President Kaljulaidi Fond on 2022. aasta alguses loodud algatus – do-tank – nende väärtuste edendamiseks, mille eest Kersti Kaljulaidi seisis oma ametiajal Vabariigi Presidendina. President Kaljulaidi Fond on valitsusväline, mittetulunduslik ning mittepoliitiline MTÜ. Fondi esimesed algatused on sündinud Eestis, kuid ambitsioon on võtta vastutust ka laiemalt. Meie tegevus on võimalik tänu heade annetajate toele.

Talgute eesmärk

Eesti noorte huvi - või selle puudumine - ühiskonnas toimiva vastu mõjutab kaudselt meid kõiki. Juba see, et nende madala huvi tagajärg on madal valimisaktiivsus, saadab poliitikutele sõnumi, et noortega ei ole mõtet oma plaanides arvestada. See mõju ulatub ka tulevikku.

President Kaljulaidi Demokraatia Akadeemia on ühelt poolt juhtimiskoolitus, teisalt tore koostegemine ja lõpuks ka uute teadmiste ja tutvuste omandamise koht 9.-12. klassi noortele. Eesmärk on arendada akadeemias osalejate juhtimisoskusi, kodanikuaktiivust ning üheskoos arutada Eesti demokraatia käekäigu, poliitika, meedia ja ühiskondlike protsesside üle. Programm kestab pool aastat ja koosneb viiest kahepäevasest moodulist, mis põimivad omavahel ise vastutuse võtmise, inspireerivad kohtumised, uued teadmised, juhiomaduste arendamise, koostöö ja toreda ühise ajaveetmise. Jaanuaris käivituva akadeemia esimene lend koosneb 25 noorest ning juba järgmisel sügisel soovime paralleelselt käivitada mitu gruppi. Ootame neist uut, aktiivset, ühiskonnas toimuvast huvituvat ja ise kaasa lüüa soovivat põlvkonda Eesti ellu. Pane õlg alla ja paneme koos kokku just sellise programmi, kus oleksid ise tahtnud gümnaasiumi ajal kaasa lüüa!

Kuidas toetada

Kõige mugavam viis püsi- või ühekordset annetust teha on pangalingi kaudu, mille leiab
https://kerstikaljulaid.ee/toeta/

Sealtsamast leiab ka panagrekvisiidid:

President Kaljulaid Foundation MTÜ
IBAN: EE667700771006842520
SWIFT: LHVBEE22