SEB Heategevusfond: Aitame lapsi ja noori, kes ei saa päritoluperes kasvada

MTÜ SEB Heategevusfond

elukvaliteetlapsed, noored

Tallinn, Eesti

https://heategevusfond.ee/

Organisatsiooni eesmärk

Enamasti on inimestel mitmeid toetuspunkte, mis aitavad meid ka keerulisematel aegadel: soojad suhted lähedaste ja sõpradega, tugevad peretraditsioonid, põnev töö, lõõgastavad ja tervislikud hobid, teatri-, kontserdi- ja näitusesaalist ning raamatust nopitavad kultuurielamused jpm. Need kõik on justkui klaveriklahvid: mida rohkem neid on ning mida kindlamalt mängija neid valdab, seda harmoonilisemalt ja kaunimalt kõlab lugu. On suur vahe, kas esitada mõnd muusikapala piiratud klahvide arvuga lasteklaveril või hoopis kõiki nüansse ja võimalusi tabaval tiibklaveril.

SEB Heategevusfondi eesmärk on anda lastele, kes ei saa elada oma päritolu peres, ellu kaasa võimalikult palju erinevaid elamusi ja kogemusi, mis on eluterveks ja elurikkaks eluks vajalikud toimetulekuklahvid. Annetuste toel saavad lapsed ja noored ette võtta väga erilaadseid ja häid harjumusi kinnistavaid tegevusi pere seltsis, nii nagu kogevad teisedki eakaaslased oma õdede-vendade ja vanemate seltsis. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste toetuseks ning annab välja stipendiume.

Talgute eesmärk

"Miks sageli inimesed, kes koos elavad, ei kohtle teineteist hästi? Kuidas lõpetada suhtlemine inimesega, kes ei mõju su vaimsele tervisele hästi? Kuidas hakkama saada, kui pärisema ei mõista sind? Miks tundub mõte, et armastus on kerge, kõige suurema valena maailmas? Kuidas olla kaaslase kõrval nii, et ta tegelikult ka tunneks, et oled ta kõrval ja mõistad teda? Kuidas ära tunda oma mõtted ja tunded ning lood oma peas, kui su vajadused on rahuldamata? Kuidas on tunnetega siis, kui su vajadused on rahuldatud? Kuidas õppida tundma oma kaitsekäitumisi ja leida üles see, mida tegelikult sellel keerulisel hetkel oleksid vajanud? Kuidas õppida oma tänu teistega jagama ja kaaslase tänu kuulama?"

Neile ja veel paljudele küsimustele otsime vastuseid koos noortega (vanuses 15 kuni 25), kelle koduks on olnud asendus-, eestkoste- ja hoolduspere.
Toeta 2-päevaste suhtluskoolituste läbiviimist noortele, kes ei ole saanud elada oma päritolu peres. Koolitused annavad noortele võimaluse endasse vaadata ja mõista, miks meil vahel on raske jagada oma mõtteid ja tundeid ning kohale jääda, et empaatiliselt kuulata. Noored harjutavad nii jagamist kui kuulamist, et olla veelgi parem inimene nii iseenda kui kõigi teiste jaoks.

21-aastase koolitusel osalenud noore tagasiside: „Minuga on kaasas mõte, et suhtluses on kõige olulisem see, et tunned, et sind mõistetakse. Kui kvaliteetne on minu elu, selle eest vastutan vaid mina, mitte keegi teine.“

Projekti eesmärk on noori jõustada: pakkuda neile võimalusi kogeda ja leida sobivaid viise ning tööriistu enda vaimse heaolu hoidmiseks ning järjepidevaks toetamiseks, sh lapseeas kogetud traumadega toimetulekuks.
Noortel on võimalus 2-3 korda aastas osaleda suhtlemise koolitusel, millest võtab korraga osa 15-20 noort. 3 aasta jooksul osaleb baaskoolitusel 50-80 ja jätkugrupis kuni 100 noort.

Kuidas toetada

Toeta 2-päevaste suhtluskoolituste läbiviimist noortele, nii on neil võimalus endasse vaadata ja mõista, miks meil vahel on raske jagada oma mõtteid ja tundeid ning kohale jääda, et empaatiliselt kuulata. Noored harjutavad nii jagamist kui kuulamist, et olla veelgi parem inimene nii iseenda kui kõigi teiste jaoks.

Anna oma panus Ma armastan aidata annetuskeskkonnas: https://www.armastanaidata.ee/annetan/lapsed-ja-pered/seb-heategevusfond-aitame-lapsi-ja-noori-kes-ei-saa-paritoluperes-kasvada