Spilno Library – Ukraina laste raamatukogu

MTÜ Spilno Library

lapsed, nooredUkraina

Marati 5, 11712 Tallinn, Eesti


laupäeval 2. detsembril kell 13:00, Marati 5a, 2 korrus, 208

https://spilno.ee/

Organisatsiooni eesmärk

Spilno on heategevuslik raamatukogu, mille on loonud vabatahtlikud, kes armastavad raamatuid, loomingut ja lapsepõlve. Soovime aidata lapsi, pakkudes mitte ainult lahedaid raamatuid nende emakeeles, vaid ka luues platvormi ühiseks loovuseks.

"Spilno" tähendab "Koos". Koos vabatahtlike ja meie lugejatega täiendame raamatukogu riiuleid, jagame omavahel raamatuid ja korraldame huvitavaid tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele

Meie jaoks on oluline, et Eestis elavad Ukraina lapsed saaksid kergemini integreeruda, eakaaslastega tuttavaks saada ja sõpru leida, kuid samal ajal ei kaotaks sidet oma kultuuriga: neil oleks võimalus leida raamatuid ukraina keeles ja rääkida selles mitte ainult kodus, vaid ka sõpradega. Meie raamatukogus on raamatuid mitte ainult ukraina, vaid ka eesti, inglise ja vene keeles.

Talgute eesmärk

Hetkel kogume annetusi raamatukogu toetamiseks ja arendamiseks: uued raamatud ukraina keeles, õppematerjalid, rendi- ja kommunaalkulude tasumine.

Oleks suurepärane, kui me saaksime annetuste kaudu koguda vahendeid meie ruumide mitme kuu rendi tasumiseks, et raamatukogu saaks oma tegevust jätkata.
1 kuu üür maksab 306 eurot + kommunaalkulud 100 eurot.

Kuidas toetada

2. detsembril, laupäeval Heategevusnädala raames, mida korraldab #annetamistalgud, on raamatukogus võimalik mitte ainult raamatuid või lauamänge laenutada, vaid osaleda ka meistriklassis. Meie raamatukoguhoidjad näitavad, kuidas ise valmistada märkmikku: trükkida kaane meie templitega (või isegi joonistada oma), valida paber ja köita seda Jaapani köite tehnikat kasutades.

Meistriklassis osalemine maksab 15€.
Meistriklassi aja broneerimiseks täitke palun vorm: https://forms.gle/jjjdBNggWoRnfGF8A

Lisaks saate meid toetada igasuguse summa eest meie kontole MTÜ Spilno Library
EE867700771007987633 või panna sularaha meie annetuste purki raamatukogus.

Spilno raamatukogu on vabatahtlik projekt ja me oleme alati tänulikud igasuguse abi ja toetuse eest. Praegu otsime inimesi, kes saavad meid aidata sotsiaalmeedia haldamisel ja reklaamimisel, rahastamise ja fondide kogumisel, raamatukogu korrastamisel, poe täitmisel ja ürituste korraldamisel. Kui soovite liituda meie vabatahtlike raamatukoguhoidjate meeskonnaga, kirjutage meile aadressil spilno.ee@gmail.com.

Samuti müüme meie raamatukoguhoidjate käsitöötooteid ja oleme loonud neile Etsy poe, et koguda vahendeid ruumi rentimiseks ja töö jätkamiseks. Käsitöö annetused poe ja raamatukogu fondi on samuti väga teretulnud!

Ja muidugi võtame vastu raamatuid, lauamänge ja loovustarbeid. Just nii täiendame meie raamatukogu - koos nende raamatutega, mida armastame ja soovime teistega jagada. On oluline, et raamatud oleksid heas korras ja mängud terved.