Toeta kestlikumat tarbimist ja aita kõigile avatud parandustöökojal tööriistu soetada

Paranduskelder

hariduskogukonna edendamine

Kastani 40, 50410 Tartu, Eesti


28. 11 kell 17 Paranduskeldris

https://paranda.ee

Organisatsiooni eesmärk

Paratamatult lähevad meil aeg-ajalt katki kõiksugused asjad- jalgrattad, telefonid, jopelukud, laste mänguasjad. Sageli on tunne, et võiks neid ju parandada, kuid kusagilt ei oska pihta hakata, õigeid tööriistu ka kodus ei ole ja varsti on katki läinute asemele uued ostetud.
Paranduskelderi eesmärk on aidata inimesi parandamisel tekkivate takistuse ületamisel, pakkudes esemete eluea pikendamisel praktilist tuge. Meie avalikku töökotta saab igaüks tulla oma katkisi asju parandama, kasutada siinseid tööriistu ja küsida abi Paranduskeldri meistritelt, kes õmblusele, elektroonikale, jalgratastele ja üldparandusele pühendatud päevadel külastajatele parandamiseks vajalikke oskusi õpetavad.
Koosveedetud õhtutel leitakse ka uus tuttavaid, aetakse mõnusasti juttu ja tugevdatakse kogukonna sidemeid.
Usume, et parandamine peaks olema tehtud igaühele kättesaadavaks ja saaks olla tarbija esimene eelistus. Sina saad aidata seda visiooni teoks teha.

Talgute eesmärk

Paranduskelder vajab tööriistu, et töökoda uuele tasemele viia. Nii saaksime oma tegevust laiendada ja rohkematele külastajatele katkiste asjade parandamisel abi pakkuda.
Töökoja arengusuundi ja külastajate tagasisidet arvestades valisime välja 3 kõige vajalikumat asja. Nimekiri on koostatud prioriteetide järjekorras- ostame järgmise asja, kui saame endale eelmist lubada. Kas jõuame annetuste abil nimekirja lõppu?
Anname talgute tulemustest teada uue aasta alguses Paranduskeldri Facebooki lehel.

1. Keevitamine + mask 788€ https://shorturl.at/pBCQR ja https://shorturl.at/zOQV1
Keevitamise võimekuse tõstmine aitab meil siiani tegemata jäänud töid teha - jalgrataste raamide keevitus, kärude ja vankrite keevitus ja muude metallist esemete omavaheline ühendamine. MIG keevitusmasina tehnika õppimine on jõukohane kõikidele soovijatele.

2. Jootejaam 162€ https://shorturl.at/eAMQ8
Olemasolevad jootejaamad on kvaliteedilt kehvad ja hakkavad juba väsima. Uut jootejaama on vaja väiksema elektroonika parandamiseks. Sellele jootekolvil on vahetatav kolviots, saab valida laiema või teravama otsiku vahel. Tervamaga saab parandada nt. arvuti emaplaati, laiem on mõeldud juhtmete parandamiseks.

3. Industriaalmasinate remont ja hoolduse koolitus 180€
Oleme soetanud teisest käest kaks tööstuslikku õmblusmasinat, kuid nad vajavad professionaalset hooldust ning mõnede kuluosade vahetust. Telliksime spetsialisti, kes tuleks kohale ja masinad üle käiks ning jagaks meile hooldamiseks ka juhiseid.

Lisaks vajame:
4. 3D printer 740€ https://shorturl.at/jqu67

5. Ketaslihvpink 352€ https://shorturl.at/vJN69

6. Multimeeter 251€ https://tinyurl.com/4r5j7tvf

7. Forstner puuride komplekt 92€ https://tinyurl.com/4nhr7va8

8. Soodapritsi tarvikud 158€ https://tinyurl.com/2jmwrbyv ja https://tinyurl.com/48pfp6mx ja https://tinyurl.com/5awf55vn
Soodaprits eemaldab rooste tõhusalt enne detailide värvimist, kahjustamata nende pinda.

9. Metallitreipink 1250€ https://tinyurl.com/2s4ezzu3

10. Klapitatav töölaud 190€ https://tinyurl.com/yvxmvxh3 Võimaldab tööpindu optimeerida ja on praktiline nii piiratud ruumides kui ka välitingimustes töötamiseks.

Korraldame annetajate ja Paranduskeldri kogukonna tänamiseks 28. novembril Paranduskeldris pitsa- ja parandusõhtu, kus saab meistritelt abi õmbluse, elektroonika, jalgrataste ja üldparanduse aladel. Ühtlasi tähistame Paranduskeldri neljandat sünnipäeva!
See on mõnus võimalus Paranduskeldriga tutvumiseks, kes veel käinud ei ole :)

Kuidas toetada

Pangaülekandega annetus:
MTÜ Paranduskelder
IBAN: EE857700771003833529
Selgitus: Annetustalgud

Võtame vastu ka annetatud töövahendeid, eriti oodatud on nimekirjas välja toodu. Selleks võta ühendust Lauri Meiga lauri@paranda.ee +372 5323 5013

Sularahas saab annetada pitsapeol :)