Vaikuseminutid haridusasutustesse – viies tõenduspõhised teadveloleku harjutused ja oskused õpetajate ning lasteni, vähendame neis stressi, ärevust ja kurnatust.

Vaikuseminutid MTÜ

lapsed, nooredtervis

Neitsikoopa tee 6, Taevaskoja, 63229 Põlva maakond, Eesti


28. novembril lühikoolitus veebis “Vaimse heaolu 3 nippi”” Registreeru: https://bit.ly/vaimseheaolu3nippi

https://vaikuseminutid.ee/

Organisatsiooni eesmärk

Vaikuseminutid MTÜ missiooniks on õpetada praktilisi ja tõenduspõhiseid oskusi oma emotsioonide ja stressiga toime tulemiseks läbi enda tähelepanu suunamise.

Väga oluline suund meie tegevuses on koolide ja lasteaedade õpetajate koolitamine. https://vaikuseminutid.ee/susteemne-tugi-haridusasutustele/
Õpetaja oskus enda heaolu toetada mõjutab tugevalt ka laste heaolu. Õpetajad saavad ka väljaõppe, kuidas tähelepanu ja meelerahu harjutusi lastega läbi viia. Nii saavad lapsed psühholoogilise heaolu oskusi ka iseseisvalt kasutama hakata.

Töötame selle nimel, et praktilised oskused oma vaimse heaolu toetamiseks on ühiskonnas laialdaselt kasutuses, et igaüks saaks olla hoolivam enda ja teiste suhtes. Pakume koolitusi lastevanematele, tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonnas ning ettevõtetes töötavatele inimestele, et teadveloleku õppe kaudu kasvatada keskendumisvõimet, tasakaalukust ja sisemist rahu. Kõige tõhusamalt toimub see läbi meie mitmeosaliste kursuste, mille fookuses on kogemuslik oskuste õpe praktilise muutuse loomiseks.

Oleme loonud mitmekülgse tähelepanu- ja meelerahu harjutuste “tööriistakomplekti” ning Vaikuseminutid äpi, mis aitab tulla välja hajevil mõtetest, segavatest emotsioonidest või pinges olekust. Vaikuseminutite programmi ja harjutuste tõhusust on kinnitanud Tartu Ülikooli poolt läbi viidud uuring https://vaikuseminutid.ee/teadusuuringud/

Talgute eesmärk

Sinu annetuse toel saame rohkematele õpetajatele ja lastele õpetada tõenduspõhiseid oskusi, kuidas vähendada ja ennetada stressi, kurnatust ning ärevust. Viime Vaikuseminutite harjutused programmi “Heaolu loov kool ja lasteaed” raames ka nendesse Eesti koolidesse ja lasteaedadesse, kus programmis osalemine on seni takerdunud majanduslike raskuste taha.

Kuidas toetada

Kaks võimalust:
1. Toeta Vaikuseminutite tegevust rahalise annetusega “Ma armastan aidata” annetuskeskkonnas: https://bit.ly/maarmastanaidata23

2. Osale ise ning kutsu kolleege-sõpru 28. novembril talgupäeval osalema Vaikuseminutite tasuta lühikoolitusel “Vaimse heaolu 3 nippi” registreeru: https://bit.ly/vaimseheaolu3nippi

Nii saad vahetult kogeda tõenduspõhiseid tähelepanu ja meelerahu harjutusi enda vaimse heaolu toetamiseks.

Iga laps ja iga annetus on väärtuslik. Sinu panuse tulemusena on õpetajatel parem õpetada ja lastel parem õppida. Aitäh!